Wśród nagrodzonych znaleźli się:
- prof. dr hab. n. med. Jerzy Hołowiecki:
Pan Profesor Jerzy Hołowiecki to postać niezwykle zasłużona dla polskiej i światowej medycyny. Jego ogromny dorobek naukowy, niezliczone publikacje, udział w międzynarodowych projektach badawczych oraz nieoceniona praca kliniczna sprawiły, że stał się jednym z najwybitniejszych autorytetów w dziedzinie hematologii. Jego wkład w rozwój terapii nowotworów układu krwiotwórczego, w tym chłoniaków, przyczynił się do poprawy diagnostyki i leczenia tysięcy pacjentów.
Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w 1955 r. podjął studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej. Dyplom lekarza zdobył w 1962. Staże naukowe odbywał w renomowanych klinikach, m.in. w Londynie (Birch Hill Hospital, Kings College Hospital), Wiedniu (Instytut Białaczek i Hematologii L. Boltzmanna) i Zurychu. W 1970 zorganizował laboratorium hematologiczne, a w 1972 Pracownię Hematologii. Rok później został ordynatorem Oddziału Hematologii. W 1988 otrzymał stanowisko profesora nadzwyczajnego, a w 1993 – stanowisko profesora zwyczajnego. Od 1988 do 2007 roku był kierownikiem Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku w Katowicach. Od 1996 przewodniczy Polskiej Szkole Hematologii działającej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Hematologii i Transplantologii. 20 czerwca 1998 roku Jerzy Hołowiecki został wybrany na członka korespondenta Polskiej Akademii Umiejętności. W 2008 roku Warszawski Uniwersytet Medyczny przyznał Jerzemu Hołowieckiemu tytuł doctor honoris causa. W 2013 schemat leczenia ostrej białaczki szpikowej kladrybiną jego autorstwa stał się światowym standardem według zaleceń NCCN (National Comprehensive Cancer Network).
- prof. dr hab. n. med. Olga Mioduszewska:
W latach 1963-1971 była kierowniczką Pracowni Histopatologicznej Ośrodka Onkologicznego w Łodzi. Wieloletnia pracownica warszawskiego Centrum Onkologii, gdzie kierowała Pracownią Technik Specjalnych, a później także Zakładem Patologii. Specjalizowała się w patomorfologii chorób układu chłonnego, będąc w tej dziedzinie największym autorytetem w Polsce. W Pracowni Technik Specjalnych wprowadziła i rozwijała badania naukowe nad chłoniakami, tworząc ośrodek referencyjny w tej dziedzinie.
- prof. dr hab. n. med. Jan Walewski:
Dyrektor Instytutu, kierownik Kliniki Nowotworów Układu Chłonnego, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, onkologii klinicznej, hematologii i transplantologii klinicznej. W latach 1987-1999 odbywał staże zawodowe i naukowe w Montefiore Medical Center / Albert Einstein College of Medicine, New York, Cleveland Clinic Cancer Center, Cleveland, Fred Hutchinson Cancer Research Center / University of Washington, Seattle, USA. Certyfikat FMGEMS od 1991 r. W 1996 r. wdrożył metodę intensywnej chemioterapii w leczeniu chorych na chłoniaka Burkitta. W 1997 r. wdrożył w Centrum Onkologii – Instytucie program leczenia mieloablacyjnego i przeszczepiania komórek krwiotwórczych. Zainicjował włączenie Instytutu do sieci międzynarodowej współpracy w ramach European Mantle Cell Lymphoma Network oraz European Leukemia Net.
