Skip to main content

15 lutego webinar Gość PLRG – prof. Martin Dreyling

NAJGORĘTSZE TEMATY DOTYCZĄCE LECZENIA CHŁONIAKÓW. W dyskusji z panelem ekspertów PLRG: prof. dr hab. n.med. Anna Czyż, dr hab. n.med. Ewa Paszkiewicz-Kozik, prof. dr hab. n.med. Wojciech Jurczak. Moderacja: prof. dr hab. n. med. Sebastian Giebel

15 lutego webinar Gość PLRG – prof. Martin Dreyling

Zapraszamy na spotkanie online z prof. Martinem Dreylingiem, które odbędzie się 15.02.2024 o godzinie 15.00.

Profesor Martin Dreyling to wybitny ekspert w leczenia chłoniaków. Koncentruje się naukowo na zagadnieniach takich jak molekularne podstawy transformacji złośliwej i czynniki podatności na limfomagenezę, rozregulowanie cyklu komórkowego w chorobie modelowej chłoniaka z komórek płaszcza, wtórne zmiany genetyczne i biologiczne, czynniki prognostyczne w chłoniaku złośliwym, innowacyjne podejścia terapeutyczne do chłoniaka o powolnym przebiegu (w tym strategie celowane i immunoterapeutyczne), a od 2005 roku jest członkiem Grupy ESMO ds. Nowotworów Hematologicznych.

Ponadto jest prezesem German Lymphoma Alliance (GLA) i członkiem zarządu Europejskiego Towarzystwa Hematologicznego (EHA). Stworzył Europejską Sieć Leczenia chłoniaka z komórek płaszcza. Na co dzień pracuje w University Hospital LMU w Monachium. Jest współautorem ponad 300 prac naukowych i licznych opublikowanych abstraktów w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz rozdziałów książek poświęconych chłoniakowi złośliwemu.

Laureat wielu nagród, m.in.:
nagrody Hermansky’ego w dziedzinie hematologii-onkologii 2017 r.
nagrody Johna Ultmanna w 2021 r.
nagrody LMU Teaching Innovation Award (D. Fleischmann) w 2022 r.

Aby uzyskać dostęp do spotkania bardzo prosimy o kontakt na adres: sekretariat@plrg.pl.